Branný den na Folimance

16. ČERVNA 2017

Na 400 dětí ze čtvrtých, pátých a šestých tříd základních škol zřizovaných městskou částí Praha 2 si v pátek 16. června užilo branný den, který pro ně v parku na Folimance připravili pracovníci Muzea civilní obrany z Ústí nad Labem.

 

Branný den na Folimance

Branný den na Folimance | ZŠ Na Smetance

 

ZÁBAVA I UČENÍ

Děti se dozvěděly, jak poskytnout první pomoc, jak se chovat při úniku jedovatých látek ve veřejných prostranstvích, proč je důležitá příprava občanů k obraně státu a další informace, a na různých místech v parku si mohly zábavným způsobem jednotlivé dovednosti vyzkoušet. Otevřený pro ně byl i kryt na Folimance, který sloužil jako "zázemí pro zraněné".


„Náš branný den byl moc super. Mně se nejvíce líbilo střílení ze zbraně a návštěva krytu. Bylo tam trochu zima, ale stejně to bylo bezva.“ Klára,“ Vyzkoušeli jsme si být pravým vojákem, házeli jsme granátem a plazili se po zemi. Bylo to super.“ Bára, „Líbil se mi záchranný kryt, protože to bylo dobrodružné. Paty, „Branný den jsem si moc užila.“ Bojanka, „Bylo to fajn, nejvíce mě bavil airsoft.“ Fillip a další.


Akce se konala za podpory starostky Prahy 2 Jany Černochové, kterou po jednotlivých stanovištích provázel kurátor ústeckého Muzea civilní obrany René Růžička.

 

Branný den na Folimance

Branný den na Folimance

Branný den na Folimance

Branný den na Folimance | ZŠ Na Smetance