Falešné prohlídky

Rádi bychom tímto upozornili všechny návštěvníky, že veškeré prohlídky krytu Folimanka (veřejné i skupinové komentované) jsou vždy a za všech okolností zdarma!

 

Kryt Folimanka, svlékárna, sprchy, asanace

 

NENECHTE SE NAPÁLIT

Bohužel se stále častěji setkáváme s "průvodci" (a mohou mít i licenci), kteří organizují zpoplatněné skupinové komentované prohlídky krytu Folimanka (50-100 Kč na osobu) a bez znalosti konkrétních reálií pak návštěvníkům podávají chybný či zkreslený výklad. V lepším případě si pouze vytisknou text webu, který následně (často nepřesně) odříkají.


Úřad MČ Praha 2 a Správa služeb hl. m. Prahy otevírají kryt návštěvníkům jako bezplatnou službu občanům. Dobrovolníci (výpomoc při veřejných i skupinových prohlídkách, web, propagace krytu atd.) také nejsou nijak placeni a veškeré své aktivity kolem krytu činí ve svém volném čase. Nikomu z výše jmenovaných se aktivity těchto průvodců nezamlouvají a považují to za klamání návštěvníků.

 

KOMENTOVANÉ SKUPINOVÉ PROHLÍDKY

Pokud máte skutečně zájem o skupinovou komentovanou prohlídku s odborným průvodcem, obraťe se na MČ Praha 2, kde je třeba si ji zarezervovat. Kontakty na jednotlivé osoby najdete zde.

 

KOMENTÁŘ PŘI VEŘEJNÝCH PROHLÍDKÁCH

Během veřejných prohlídek jsou návštěvníkům k dispozici odborně vybavení pracovníci MČ Praha 2, pracovníci Správy služeb hl. m. Prahy a proškolení dobrovolníci. Často se jedná o nadšence do vojenské historie a v krytu vypomáhají právě proto, aby návštěvníkům poskytli co nejvíce (ověřených) informací a zodpověděli jejich dotazy. Nebojte se tedy zeptat a nedávejte peníze podvodníkům.