Skryté příběhy

25. KVĚTNA 2017

Ve čtvrtek 25. května se v krytu Folimanka a přilehlém parku konalo slavnostní spuštění mobilní geolokační aplikace Skryté příběhy. Akce se zůčastnilo přibližně 150 pozvaných hostů, kteří si mohli aplikaci vyzkoušet na připravené ukázkové trase Údolí nářků. Tato trasa, situovaná do roku 1973, pojednává o problémech při stavbě Nuselského mostu.

 

Starostka MČ Praha 2 Jana Černochová a Dalibor Naar

Starostka MČ Praha 2 Jana Černochová a Dalibor Naar | Jiří Štarha

 

POKŘTĚNÍ APLIKACE

Aplikaci slavnostně pokřtila starostka MČ Praha 2 Jana Černochová, které ji také udělila svou záštitu, Dalibor Naar ze společnosti Tripeduca a vždy okouzlující Valerie Zawadská, která propůjčila svůj hlas mimozemšťanovi To-to. To-to uživatele provází celou aplikací.


V současné době je na území Prahy 2 hned několik tras a další se připravují. „Jsem ráda, že právě naší městskou částí povede tolik herních tras. Praha 2 je zkrátka atraktivní lokalita plná zajímavých příběhů a míst. A rodiny s dětmi tak mají po ruce jednoduchý moderní nástroj, jak svoji čtvrť ještě lépe poznat a pochopit historické souvislosti. Moc si vážím toho, že někdo vymyslí, jak zvednout děti ze židlí a s jejich milovaným mobilem v ruce je poslat do terénu objevovat naše dějiny,“ řekla starostka Prahy 2 Jana Černochová.

 

Dalibor Naar, Jana Černochová a Valerie Zawadská kří aplikaci Skryté příběhy

Dalibor Naar, Jana Černochová a Valerie Zawadská křtí aplikaci Skryté příběhy | Jiří Štarha

 

ZÁBAVA V KRYTU

Poslední zastavení ukázkové trasy bylo umístěno do temné části krytu Folimanka. Tam, jen s malou UV baterkou, museli návštěvníci najít a vyluštit tajnou šifru. Teprve po té mohli trasu dokončit. Od společnosti Tripeduca a radnice Prahy 2 pak všichni obdrželi malé dárky.


Komu po luštění vyhládlo, odebral se k připravenému pohoštění a následné prohlídce výstavy Jakuba Cenkla, který celou aplikaci ilustruje. Další zastávka byla ve fotokoutku, kde si hosté nechali udělat a vytisknout fotografii na památku.

 

Návštěvníci luští tajné šifry

Návštěvníci luští tajné šifry | Jiří Štarha

Jana Černochová a Dalibor Naar u výstavy ilustrací Jakuba Cenkla

Jana Černochová a Dalibor Naar u výstavy ilustrací Jakuba Cenkla | Jiří Štarha  

Návštěvníci slavnostního spuštění aplikace Skryté příběhy

Návštěvníci slavnostního spuštění aplikace Skryté příběhy | Jiří Štarha 

Občerstvení pro návštěvníky

Občerstvení pro návštěvníky | Jiří Štarha 

Fotokoutek

Fotokoutek | Jiří Štarha

Výsledná fotografie

Výsledná fotografie | Ondřej Ždichynec

 

APLIKACE SKRYTÉ PŘÍBĚHY

Mobilní aplikace Skryté příběhy je určena především zvídavým dětem a hravým rodičům. Zahrát si však může každý, kdo se rád hýbe, poznává své okolí a zároveň se dozvídá zajímavé příběhy z naší historie. Každou trasou uživatele provází jiná historická či fiktivní postava a mimozemšťan To-to. Trasy jsou rozmístěny po celé České republice a každý měsíc přibývají další. Aplikace Skryté příběhy pro systémy Android a iOS je zdarma ke stažení.

 

Hráči v parku Folimanka

Hráči v parku Folimanka | Jiří Štarha