Žít kryt

14. ŘÍJNA 2017

Městská část Praha 2 zve všechny aktivní, kreativní a zvídavé lidi (bez ohledu na věk) na akci Žít kryt, která se koná v sobotu 14. října 2017, od 9 do 16 hodin v parku a krytu Folimanka.

 

Žít kryt 


KRYT FOLIMANKA (9-16 hodin)

Otevírací doba krytu je prodloužena až do 16 hodin. V krytu budou zdarma probíhat komentované prohlídky. Kromě stálých expozic bude možné shlédnout unikátní výstavu plynových masek, výstavu Českoslovenští letci v RAF a zahrát si tématickou deskovou hru 303 bitva o Británii. Část krytu bude vyhrazena luštící hře k mobilní aplikaci Skryté příběhy (hra pro zvídavé děti a hravé rodiče).

 

PARK FOLIMANKA (10-16 hodin)

Hlavním bodem programu je Street art show. Sprejeři (Bruno, Ekspo, Nakea a Opek) a ilustrátoři (Jan Gruml / Slaking Lizzard, Jakub Cenkl, Bára Buchalová, ...) budou přímo v parku vytvářet svá díla na chystanou výstavu. Tématem je akce Anthropoid, 2. světová válka, studená válka, civilní ochrana a další. Sami návštěvníci si následně mohou tvorbu street artu vyzkoušet. Připraveny budou sádrokartonové panely, potřebný materiál a odborný dohled. I tato díla pak budou součástí chystané výstavy v krytu Folimanka. Doporučujeme vzít si obleční, které není škoda umazat.


Zajímavý program si připravila i městská část Praha 2, Městská policie Praha a firma Komwag. Pro děti bude přichystaná zábavná soutěž o zajímavé ceny. Občerstvení a toalety jsou k dispozici v Osvěžovně Folimanka.


Hudební produkci zajišťuje Zkryton Sound. Od 18 hodin následuje Zkryton Sound after party v Pasti

 

VÍCE

Více informací přímo na webu Žít kryt nebo na Facebooku krytu Folimanka.