Veřejné prohlídky

Přijďte se podívat do jednoho z největších krytů civilní ochrany na území hlavního města Prahy. Kryt je udržovaný, osvětlený a vytápěný. Prohlídka je vhodná i pro děti a seniory.

 

DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Nekomentované veřejné prohlídky probíhají vždy jednu sobotu v měsíci, od 9 do 15 hodin. Vstup je zdarma. Na případné dotazy ohledně krytu a jeho historie vám rádi odpoví pracovníci městské části, které najdete u hlavního vchodu, nebo dobrovolníci rozmístění přímo v krytu (česky, anglicky a rusky). Chcete-li si kryt v klidu prohlédnout, tak je vhodné přijít alespoň hodinu před zavírací dobou. V 15 hodin se kryt uzavírá.

 

Plánek prohlídky
Prohlédněte si plánek prohlídky krytu Folimanka (vytištěný je k dispozici u při vstupu do krytu). Prohlídka je rozdělena na dva základní okruhy. Šrafované oblasti jsou veřejnosti nepřístupné.

Plánek prohlídky

 

Informace pro návštěvníky
Prohlídka nekomentovaná, volná
Časová náročnost 1–2 hodiny
Vstup zdarma
Teplota v krytu stálá, kolem 18 °C


Bez bariér

Prohlídka je vhodná pro děti všech věkových kategorií, ale i pro seniory. Téměř celý kryt je bezbariérový a je možné ho projet s vozíčkem či kočárkem. Prostor je přizpůsoben i neslyšícím návštěvníkům preferujícím psanou češtinu (plánek, navigace v prostoru krytu, zastavení s textovou informací). Do krytu je povolen vstup i dobře vychovaným domácím mazlíčkům. Více informací zde.KUDY DO KRYTU FOLIMANKA

Vchod do bunkru Folimanka se nachází na Praze 2, v ulici Pod Karlovem naproti domu číslo 2. Nejlepší dopravní spojení je tramvají číslo 6 a 11, které staví v Bělehradské ulici na zastávce Nuselské schody nebo Pod Karlovem.